top of page

Kapela

Robo Patejdl - spev, gitara

Tibor Zeman - basová gitara

Šteffi Kovalčík - bicie, vokály

Od svojho vzniku stihla kapela odohrať viac ako 500 koncertov. Medzi ich najväčšie úspechy patrí support kapely Elán na The Best of Vol. 2 Tour, festivaly Topfest a Music Summer, podujatia Joj v meste a Dni Petržalky, Silvester a Vianočné trhy vo viacerých mestách Slovenska, firemné večierky a podujatia pre Globsec,  Allianz - Slovenská poisťovňa, Zurich Insurance, MetLife, Pelikán, Italian Chamber of Commerce, eD system Slovakia, Webglobe - Yegon, AutoPalace Brno, Autocamp Pasohlavky a prednedávnom výhra ceny Starostu Ružinova na Ružinovskej lýre 2016.

 

Kapela Robo Patejdl Band vznikla na jeseň v roku 2010 netradične na pódiu Vrakunských hodov. Gitarista Tomáš Vana dostal ponuku odohrať koncert na tomto podujatí a prizval si k sebe hudobníkov, s ktorými hrával v rôznych predchádzajúcich projektoch. Keďže malo pôvodne ísť iba o jedno vystúpenie, nazvali sa podľa speváka: Robo Patejdl Band. Koncert sa však mimoriadne vydaril a nasledovalo ďalšie úspešné vystúpenie na beánii v PKO, už so stálym členom kapely – bubeníkom Šteffim Kovalčíkom. Tento vydarený začiatok motivoval chalanov pokračovať v spoločnom hraní. 

Na začiatku roku 2011 kapela nahrala svoje prvé demo obsahujúce 3 vlastné skladby, medzi ktorými sa okrem skladieb „Búrka“ a „Blázni“ nachádzala aj skladba „Kráska“, ktorá odznela aj v éteri Slovenského rozhlasu. 

V roku 2012 prichádza do kapely Tibor Zeman, ktorý nahrádza na basovej gitare Erika Bínovského.

Na záver roku 2012 kapela nahrala svoje druhé demo obsahujúce 5 vlastných skladieb :

„V žiare nočných záhrad“, „Hollywood drive“ , „Danza“ , „Voľný pád“ a „Dealer 55“.

V roku 2014 sa kapela zúčastňuje ako support kapely Elán na turné The Best of Vol. 2 a hrá pred vypredanými športovými halami v Brne, Prahe, Ostrave, Bratislave a Košiciach.

Rok 2015 sa opäť niesol v znamení veľkých pódii, najprv ako predkapela Elánu na megakoncerte v Holíči, neskôr na jednom z najväčších festivalov na Slovensku, na Topfeste a na jeseň absolvovali chalani výjazdovú tour s TV JOJ, Joj v meste.

V roku 2016 kapela podporila Slovenský hokejový tím nahrávkou skladby Davaj, ktorú môžete počuť aj počas zápasov KHL Slovana Bratislava na štadióne Ondreja Nepelu. Koncom roka Robo so svojou skladbou Hľadá sa žena vyhral cenu starostu Ružinova na Ružinovskej lýre 2016.

V roku 2017 sa RPB rozbieha a profesionálne nahráva prvé dva single Stopy a Vôňa leta.

Tomáš Vana - gitara

bottom of page